FAQ

Kdo jste?
Jsme skupina lidí, která se zajímá o grafiku a která ji ve svém volném čase ráda tvoří. Mnohé z nás jste již v minulých letech mohli potkat v jiných grafických projektech. Jako byly například grafické weby Layouts.candita.cz nebo Ellysia.net, které byly známější mezi léty 2005 – 2015.
Dnes se tedy představujeme jako tým Erised.

Děláte grafiku na přání?
Někteří ano, někteří ne. V sekci admini můžete zjistit, kdo ji tvoří a kdo ne.

Jak se můžu stát členem vašeho týmu?
Členy si vybíráme sami dle jejich zkušeností a grafiky, která nás zaujme. Žádný nábor členů nebo přihlášky do týmu nevedeme.

Jaké programy používáte?
Většina z nás používá grafický editor Adobe Photoshop, případně Gimp nebo PhotoFiltre.

Kde berete materiály pro Vaši tvorbu?
Zdrojů máme více. Snažíme se tvořit tak, aby naše díla žádným způsobem neznevažovala autorská práva jiných, tedy používáme materiály z různých free stock webů, galerií, případně se snažíme žádat majitele obrázků o svolení k jejich využití(například ze serveru deviantart.com). V tom lepším případě si materiály vytváříme sami(vlastní vektory, fotografie, kresby aj.).
Velkou část našich zdrojů můžete nalézt v sekci odkazy.

Našel/a jsem někoho, kdo krade vaši grafiku. Co bych v tomto případě měl/a udělat?
Za prvé – hlavně nás o tom informujte, prosím. Jakoukoliv formou, kterou náš web nabízí. Kontaktními formuláři, návštěvní knihou nebo třeba v kecálku, ale tak, aby se ona informace v záplavě zpráv neztratila.

Můžeme být spřátelené stránky?
Nevedeme seznam spřátelených stránek. Vedeme seznam stránek s grafikou, které řadíme mezi naše oblíbené a považujeme jejich tvorbu za vysoce kvalitní nebo nápomocnou. Tedy náš seznam odkazů si určujeme my sami.